PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

Dnia 30 listopada 2016r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów PSP i PG oraz pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

O godzinie 08.17, po usłyszeniu trzykrotnego sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest plac przed szkołą.
Na placu nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację – dyrektor Katarzynie Janiczek, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
W akcji brali udział: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi, którzy przebywali na terenie szkoły.

Po przeprowadzonej kontroli budynku dyrektor szkoły odwołała alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

- Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.  Oby dziś zdobytego doświadczenia , nie trzeba było wykorzystywać w przyszłości – tak podsumowała ewakuację uczniów dyrektor PSP w Kamionnej - Katarzyna Janiczek.