SZKOLNE KOLĘDOWANIE

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.  Panie Dyrektor ze szkoły podstawowej i gimnazjum przekazały zgromadzonym swe życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Na sali gimnastycznej, przy melodii kolęd wszyscy zasiedli do wspólnej wigili. Niepowtarzalny, świąteczny wystrój, spożywanie tradycyjnych potraw wprawił wszystkich w świąteczny czas. Tę ciepłą, świąteczną atmosferę wzbogacił występ grupy kolędniczej uczniów klasy IV pod okiem pani Barbary Sroki i Agnieszki Zbyrowskiej, a zespół "Vox Eremi" wraz z panią Renatą Paruch zaśpiewał tradycyjnie kolędy. Występ kolędników bardzo się podobał, uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na uroczystość przybyły także dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Ola", którym szczególnie podobał się turoń oraz diabeł zaczepiający widłami. Dzięki naszym młodym artystom wszyscy przenieśli się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami.